Neden Bez Çanta

 

Dünyamız tükenir kaynakları olan hızla artan nüfusu için temiz kalması gereken belkide evrendeki yaşanılabilir tek yaşam adasıdır.

Bu çok özel yaşam alanını bizler insanoğlu olarak korumak zorundayız. Ancak günümüzdeki tüketim rakamları ve resmi istatistiklere göre maalesef insanoğlu olarak bizler dünyamızı hızla kirletiyoruz ve buz hızla devam edersek yakında çocuklarımıza yaşanılası bir dünya bırakamayacağız.

Dünyamız kimya fabrikalarının, deri tabakalama imalathanelerinin, metal ve farklı minerallerin çıkarıldığı ve işlendiği maden ocaklarının, kişisel tüketim ürünlerinin özellikle ambalajların, tekstil fabrikaları gibi bir çok fabrikların atıkları sebebi ile hızla kirlenmektedir.

Bizler kişisel olarak büyük, ulusal hatta uluslararası üreticilerin üretim ve atık kontrollerini yapamayabiliriz ama kişisel tüketim ürünlerinin ambalajlarını doğru sınıflandırarak ve yine doğru ürünleri kullanrak daha temiz ve yeşil bir dünya için katkıda bulunabiliriz.

Ekotek Ambalaj olarak bizde sizlere kişisel tercihinizde yardımcı olabilmek adına uzun ömürlü, çok kullanımlı, şık ve ekonomik çantalar üretiyoruz.

Dünyada tüketilen plastik poşetlerin çok önemli bir kısmı doğada çok uzun seneler içinde çözünemeyen plastik hammadelerinden üretilmektedir. Bu sebeple çığ gibi büyüyen çöp depolama alanları oluşmaktadır. Bu çöp yığınları önce genel olarak bulunduğu çevreyi ve zamanla da yer altı sularına karışarak tüm doğayı ve insanları zehirlemektedir.

İnsanlar 1980’li yıllardan önceki gibi uzun ömürlü çantalar kullansalar bu büyük çevre kirliliğinden büyük ölçüde kurtulacaklardır.

Firmamız  Ekotek Ambalaj bez çanta üretiminde kullandığı %100 pamuktan mamul kumaşlar sayesinde doğaya zarar vermeden hem firmaların tanıtım ve reklam ihtiyaçlarını giderir hamde sağlık bir taşıma aracı olan çantalar üretir. Bu bez çantalar aynı zamanda çok da ekonomiktirler. Tek başına hesap edildiğinde plastik çantalar daha ucuz olsalarda, her alışverişte bir kez kullanılmaları sebebiyle daha pahalıya gelmektedirler.

Ekotek Ambalaj olarak ürettiğimiz bez çanta modellerimiz çok fazla olup bu ürünlerin üzerine her türlü ofset, serigrafi, emprime, transfer baskıları yapabilmekteyiz.

Ayrıca düşük miktarlı üretim yapabilmemiz sebebi ile müşterilerimize stok yapmadan istenilen miktarda bez çanta almalarını sağlamaktayız.